Volop aandacht voor wonen; lokaal, provinciaal en landelijk! Werkbezoek Peter de Groot aan Doetinchem

Afgelopen vrijdag hebben we in Doetinchem een zeer geslaagd werkbezoek met als thema 'Woningbouw' gehad met VVD Tweede Kamerlid Peter de Groot en heel veel regionale en lokale liberalen Extra bijzonder: dit gesprek vond plaats op de dag van de presentatie van het nieuwe coalitieakkoord, waarin ook volop aandacht is voor wonen.
Met vertegenwoordigers vanuit zo’n 17 (!) Gelderse gemeenten en met onze gedeputeerde Helga Witjes spraken we met Peter over wat de uitvoering belemmert:
- 30% sociale huur wordt vaak als eis per project opgelegd, terwijl noch het Rijk noch de provincie dit op projectniveau verplicht.
- Marktpartijen willen meer doen in planvorming en daarmee gemeenten ontlasten. Maar gemeenten vinden dit vaak spannend...
- Ambtelijke capaciteit staat onder druk, vooral bij kleinere gemeenten door een beperkter salarishuis en hoge uitstroom.
Ook de randvoorwaarden om te kunnen bouwen kwamen aan bod: stikstof, netcongestie en mobiliteit. Goed om te horen dat het nieuwe kabinet hier met oplossingen aan werkt, waaronder middelen voor infra en inzet op het versnellen van procedures.
Peter de Groot gaf aan zich te blijven inzetten voor minder regels. En dat hij ook vandaag weer veel heeft gehoord uit de dagelijkse praktijk. Dit neemt hij mee naar Den Haag!
Initiatiefnemer en organisator van dit werkbezoeke Inge Klein Gunnewiek neemt als Satenlid het punt van de ambtelijke capaciteit mee naar het provinciehuis. Hoe kunnen we bijvoorbeeld in de Achterhoek komen tot een ambtenarenpool om woningbouw te versnellen? De provincie staat hier voor open. Wel moeten de gemeentes daarin meer samen gaan optrekken!
Er is veel volop aandacht gevraagd voor het belangrijke thema 'Woningbouw' én de contacten tussen de lokale, regionale en landelijke politici en bestuurders ijn weer verstevigd! Al met al een geslaagde middag!
