VVD gld Portret edit

Veren in Gelderland

Veerverbindingen zijn onmisbaar in Gelderland. De verbinding die zij maken zijn onmisbaar in het dagelijkse leven van vele inwoners en bedrijven. Ook dragen ze bij aan de recreatieve aantrekkelijkheid van onze provincie.
Een veerdienst is ook een bedrijf. De onderneming moet en kan zelf zorgen voor een sluitende exploitatie. Vaak worden er eisen gesteld aan veren die kunnen zorgen dat de exploitatie niet meer sluitend is. In die gevallen zal ook de provincie met de gemeenten die het aangaat moeten kijken hoe de exploitatie mogelijk blijft van zo’n veer. Dit is een eerlijke manier om de veren in de provincie Gelderland in de vaart te houden.
We denken hierbij aan financieel maatwerk voor een aantal jaren om de exploitatie rond te krijgen (samen met gemeenten) en naar goedkope leningen zodat veren de investering van elektrificeren kunnen doen en zo oa de brandstofkosten kunnen verminderen.

Publicatiedatum: 2 februari 2023