WhatsApp Image 2023-03-09 at 18.06.48

Markink verrast met de Jan Markink Erepenning

WhatsApp Image 2023-03-09 at 18.06.48

“Enorm eervol en bijzonder verrast” dat was de reactie van Jan Markink toen Mark Rutte via een video had aangekondigd tijdens een drukbezochte Ondernemersavond in Nijkerk op 6 maart jl., dat het bestuur en de fractie van VVD Gelderland de Jan Markink Erepenning gaan instellen. Dit doen zij om Markink te bedanken voor zijn jarenlange politieke en bestuurlijke inzet, nu hij heeft aangekondigd de actieve politiek te gaan verlaten zodra er een nieuw College van Gedeputeerde staten is geïnstalleerd. Deze bijzondere prijs zal jaarlijks worden uitgereikt aan een opvallend persoon die ervoor heeft gezorgd dat Gelderland liberaler is geworden. Uiteraard zal Markink de voorzitter worden van de commissie die scout en de uiteindelijke selectie maakt wie de eer te beurt gaat vallen. “Mijn hoofd zegt dat het een goed besluit is om mijn politieke carrière af te ronden maar mijn hart heeft er nog moeite mee”,
aldus Markink die als lijstduwer voor VVD Gelderland nog volop actief is in de campagne.

Jan Anthonie Bruijn, de voorzitter van de Eerste Kamer zette Jan Markink in het bijzijn van Sophie Hermans, Helga Witjes en Rijn Platteel van VNO-NCW Stedendriehoek, de andere sprekers op de Ondernemersavond, op een humoristische manier nog volop in het zonnetje. “Jan is een liberaal in hart en nieren die met zijn verbindende kwaliteiten van links tot rechts gewaardeerd wordt als bestuurder. Hij is de boer in het nette pak die ook wel de man van 2,5 miljard wordt genoemd maar niet graag voor Sinterklaas speelt.” Markink was onder de indruk van alle lof die hem te beurt viel en gaf aan dat hij de rol niet zo goed zou hebben kunnen vervullen zonder de steun van zijn partij, de fractie en zijn collega’s.

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Birkitta Kortes, VVD Gelderland, op 06-49324000.
Foto: Arjen Gerritsma/Graphic Sound
Publicatiedatum: 9 maart 2023